Wybór łóżka

Wybór łóżka

Wiele osób poproszonych o opowiedzenie o swoim wymarzonym domu zaznacza, że chce mieć duże łóżko. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu jest to duża wygoda i dzięki temu można spać we dwójkę. Niestety nie zawsze wszystko idzie tak kolorowo. Najbardziej popularnym modelem jest łóżko 120×200. Ten standardowy typ dzięki swojej prostocie pasuje do większości pomieszczeń.

 

Inspiracje

 

Standardowe prostokątne łóżko wcale nie musi być nudne. Można je w ciekawy sposób udekorować i dostosować do wystroju. Na dodatek kształt jaki przybiera sprawia że jest łatwiejsze do wstawienie w większości przestrzeniach. Łatwiej się je wnosi i składa. Istnieje wiele dodatków do łóżek, dzięki którym można poczuć się jak księżniczka z bajki, bogaty baron czy mieszkaniec polskiego zamku szlacheckiego. Można od razu kupić łoże z takim wyposażeniem, aby wpasowało się w ramy otoczenia, ale można też zrobić to samemu, poprzez kupowanie dodatków czy nawet zwykłe pomalowanie.

Standardowy przedstawiciel

 

Jest najbardziej odpowiedni do stylu nowoczesnego, niezbyt kolorowych ścian. Jest idealny do domku nad morzem z którego można z ukochanym obserwować ocean. Zazwyczaj można je spotkać o kolorze białym, lekko brązowym, ciemno brązowym i czarnym. Czarny i biały jest oznaką braku koloru. Dlatego doskonale się nadają do pomieszczeń z pastelowymi barwami, lub takich, które kolorów praktycznie nie mają. Oczywiście brzydko wyglądałoby postawienie standardowego dużego białego łóżka wśród kolorowych ścian i mebli, jeśli byłby to jedyny mebel o takim kolorze.

 

Klasyczny wybór

 

Kolorem który pasuje do każdej powierzchni i każdego koloru jest brązowy. Jest to naturalny kolor drzew z których zrobione są meble. Nie wygląda on bardzo profesjonalnie, światowo, ale jest więcej niż odpowiedni. Oczywiście najczęściej zwłaszcza łóżka koloruje się na ciemne kolory typu czarny lub ciemny brąz. Kolory te nadają otoczeniu wyraz elegancji i przepychu. Klasyczny kolor drewna zaś daje uczucie otwartości, gotowości do przyjmowania gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *