Pokój dla nastolatka

Pokój dla nastolatka

W wielu domach jest jakiś nastolatek, który nie powinien mieć pokoju z siostrą, tylko każde z nich powinno mieszkać oddzielnie. Oczywiście każde z nich powinno mieć dostosowane do własnych oczekiwań meble, żeby było mu jak najwygodniej. Jak w wielu pokojach, także tam powinny się znajdować solidne łóżko, pojemna szafa i biurko do odrabiania lekcji. W pokoju nastolatka przede wszystkim powinny też być rozmaite półki, na których poukłada sobie książki. Kolorystyka ścian powinna być już dopasowana do gustu młodego człowieka, ponieważ w nastoletnim wieku wie już doskonale, jak wyobraża sobie swój pokój. Jeśli nawet nie kupimy mu takich mebli, jakie by chciał, bo nie jesteśmy w stanie, to kolorystyka ścian powinna być zgodna z jego oczekiwaniami. To on będzie w tym pokoju spędzał najwięcej czasu i on powinien się tam dobrze czuć.

 

Jak dopasować łóżko?

 

Najlepsze byłoby zwykłe łóżko jednoosobowe, bez możliwości składania, ponieważ są o wiele bardziej wygodne niż składane kanapy czy wersalki. Jeśli jednak młody człowiek marzy o wersalce, warto wziąć pod pod uwagę, tym bardziej że tego typu meble nie należą do drogich. Przeciętną wersalkę można kupić już za kilkaset złotych, co w porównaniu z łóżkiem, jest dość atrakcyjna cena. Łóżko musi być na tyle długie, żeby nastolatek spokojnie się w nim zmieścił i mógł spać wygodnie. Nie wszystkie składane łóżka typu fotel czy sofa mają odpowiednią długość, dlatego warto sprawdzić, jak bardzo się mebel wysuwa, żeby się nie okazało, że nogi syna czy córki będą wystawać poza łóżko.

 

A co zrobić z malutkim pokojem?

 

Piętrowe łóżka przeznaczone są nie tylko dla dzieci, lecz także dla nastolatków. W obecnym czasie są takie meble, które na górze są łóżkiem a pod spodem szafą, szafki, komoda czy poszczególne szuflady, tak bardzo potrzebne w każdym pokoju. Bardzo popularnym obecnie łóżkiem piętrowym jest takie, które zamiast drabinki ma schodki, z utworzonymi w nich szufladami, bardzo potrzebnymi dla nastolatka. Można dobrać mebel, który pod spodem ma miejsce na biurko, ale można też wybrać takie, które pod spodem ma wmontowaną szafę, szafki i szuflady. Dzięki temu pod jedną ścianą może stać zestaw mebli z łóżkiem a z drugiej strony biurko i krzesło. To rozwiązanie bardzo lubiane przez nastolatków, ponieważ w taki sposób można stworzyć naprawdę ciekawy pokój. Dobrym pomysłem jest łóżko chowane na dzień. Mebel przypominający dawny półkotapczan, gdzie łóżko było schowane w półce. Dziś także są takie meble, tylko bardziej nowoczesne i ładniejsze. To idealne rozwiązanie dla pokoju z bardzo ograniczonym miejscem. Na dzień łóżko chowamy, a gdy przychodzi czas snu rozkładamy je i śpimy bardzo wygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *