Łóżka do wyboru

Łóżka do wyboru

Czasy w których był jeden rodzaj łóżka już minęły. Dziś w umeblowaniu pokoju sklepy prześcigają się w ofertach, z których możemy dobierać odpowiednie elementy. W samych łóżkach jest bardzo wiele propozycji, które można zastosować zgodnie z oczekiwaniami i możliwościami konkretnego domu i pokojów. Możemy wybierać pomiędzy łóżkami całościowymi a składanymi, małymi i dużymi. Wszystko według własnych potrzeb i możliwości finansowych. Bardzo popularne są standardowe łóżka. Mogą mieć różne rozmiary, mieć dodatkowe ozdobne elementy i wiele ciekawych dodatkowych funkcji, jak np. półki, jednak wszystkie są typowymi łóżkami z materacem, nadające się wyłącznie do sypialni. Takie łoże nie sprawdzi się w salonie, który będzie też pełnił rolę czyjejś sypialni, gdyż choć może być ozdobne, nie jest kanapą czy sofą.

 

Łóżka składane

 

Wiele osób sięga po takie rozwiązanie, gdyż mnóstwo ludzi ma niewielkie mieszanka, które trzeba jakoś umeblować, by spokojnie i wygodnie mieszkać. Dla wielu osób rozwiązaniem jest zwykła wersalka z dodatkowymi fotelami lub sama. To najprostszy mebel znany już od lat, ze swojej funkcjonalności. Można w nim chować pościel na dzień a w nocy staje się całkiem wygodnym łóżkiem. Wersalka zwykle ma długość około 200 cm jednak dla bardzo wysokiej osoby może być nieraz za krótka. Mimo to jest w sumie najtańszym meblem do spania i najłatwiejszym do kupienia. O wiele lepszym powodzeniem cieszy się narożnik, dzięki któremu pokój wygląda ciekawie. Narożnik jak sama nazwa wskazuje, stoi w rogu pokoju i niejako zagospodarowuje go. Dosunięty do niego stolik, w dzień funduje domownikom wygodnie miejsce do spędzania czasu, w nocy zaś rozsunięty jest na tyle duży, że dwie lub nawet trzy osoby spokojnie i wygodnie mogą się wyspać. Do malutkich pokoików dobrym pomysłem są rozkładane fotele, z których powstaje normalne łóżko ale w dzień są typowymi fotelami.

 

Łóżka chowane

 

Znane od lat półkotapczany tak naprawdę nie przestały istnieć. Po prostu otrzymały kształt bardziej nowoczesny, są produkowane z zachowaniem wysokich standardów mebli i nadają się nawet do bardzo eleganckich pokoi. Taki mebel jednak bardzo mocno oszczędza miejsce, gdyż na noc jest schowany i można spokojnie korzystać z pokoju, zaś na noc, gdy nie ma już gości, można bezpiecznie wysunąć łóżko i wygodnie się na nim przespać. Kształty łóżek są bardzo różne w zależności od miejsca w pokoju. Mogą się wysuwać bokiem lub przodem, ponieważ dopasowywane są do wyglądu pokoju i jego rozmiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *