Łóżka do małego pokoju

Łóżka do małego pokoju

W sklepach w obecnym czasie jest ogromna ilość łóżek, doskonale nadających się do dużych i wygodnych sypialni. Tak samo jest z niewielkimi pokojami, w których jednak zmieści się standardowe łóżko, nie przeznaczone do składania. W o wiele gorszej sytuacji są mieszkania, posiadające tak malutkie pokoje, że bez składanych łóżek po prostu się nie da mieszkania wyposażyć. Jednak zakupienie odpowiedniego łóżka nie jest niemożliwe. Nie jest także bardzo trudne, choć z pewnością nie będzie to też bardzo proste. Jak jednak wyposażyć naprawdę malutkie pomieszczenia?

 

Łóżka składane

 

W ostatnich latach bardzo popularne stały się meble składane, które w dzień są fotelami czy kanapami, zaś na noc przekształcają się w wygodne łóżka. Takimi meblami są wersalki. To wygodne dwuosobowe łóżko, doskonale nadające się i na nocny wypoczynek i na dzienny odpoczynek. W zależności od potrzeb. Może służyć jako komplet wypoczynkowy w salonie nie wykorzystywany w nocy, ale może mieć obie te funkcje. Często wraz z wersalką do kompletu są fotele, doskonale komponujące się w całość. W malutkim pokoiku, gdzie nawet wersalka nie wejdzie, zaś w nim mieszka tylko jedna osoba, idealnie sprawdzi się składany fotel zwany „amerykanką”. To po prostu fotel, który jednocześnie jest rozkładany, tworząc jednoosobowe łóżko. W takim stylu można też na 2 osoby kupić sofę, jednak w maciupeńkim pokoju, gdzie naprawdę trudno jest wcisnąć łóżko, taka amerykanka doskonale się sprawdzi.

 

A może łóżko piętrowe?

 

W niewielkich pokojach wspaniale sprawdzi się łóżko piętrowe, nie tylko wtedy gdy w pokoju mieszkają dwie osoby. W sklepach można znaleźć takie, które są piętrowe ale na dole nie ma miejsca do spania tylko na meble. W taki sposób można spokojnie zagospodarować przestrzeń pod łóżkiem na komodę czy niewielką szafę. W sprzedaży można też z takim łóżkiem zakupić cały zestaw, gdzie samo miejsce do spania to jeden element całego zestawu. Góra przeznaczona jest do spania, na dole zaś wmontowana jest szafa, szafki, półki czy inne elementy, zaś wejście na łóżko ma schodki, z wysuwanymi z nich szufladami.

https://www.amdk.pl/42-lozka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *