Jak urządzić sypialnię?

Jak urządzić sypialnię?

Wiele osób ma spory problem z urządzeniem sypialni, ponieważ nie każdy ma duże pomieszczenie, w którym można sobie zaplanować szerokie łóżko i ładne meble. Nierzadko jest to salon, w dzień służący za pokój dzienny a na noc zamieniany na sypialnię. To rozwiązanie często stosowane w małym mieszkaniu w którym nie ma miejsca na sypialnie dla wszystkich, tylko jedna osoba musi mieć połączoną z salonem.

 

Czy to możliwe?

 

W każdym domu możliwe jest takie zaplanowanie pomieszczeń, żeby każdy znalazł dla siebie kąt. Zwykle dzieci mają oddzielne pokoje, nawet jeśli jest po 2 czy 3 dzieci w jednym, zaś rodzice w małym mieszkaniu mają do dyspozycji salon, w nocy zamieniający się w sypialnię. Jak to zrobić, żeby mieć wygodne łóżko oraz dzienną kanapę? Bardzo popularne są obecnie narożniki, wystarczająco długie, żeby stworzyć dzienny i nocny element do wypoczynku. Wiele z nich posiada dodatkowe półki, na których można poukładać książki, postawić lampkę, w nocy służącą za nocną czy po prostu postawić coś dekoracyjnego. Narożnik zwykle jest w kształcie L, jednak w obecnych czasach są to meble na tyle duże, że faktycznie 6 lub 7 osób spokojnie na niej usiądzie, za to w nocy przekształca się w bardzo wygodne i duże łóżko. Zawartość narożnika to wygodna gąbka, która idealnie wpasowuje się do ciała, dzięki czemu spanie na takim łóżku jest niebywale wygodne.

 

Jak duże są takie łóżka?

 

Rozłożony narożnik spokojnie pomieści 2 lub 3 osoby, dlatego nawet do śpiących rodziców może dołączyć dziecko i nie będzie wielkich problemów z odpoczynkiem każdej osoby. Należy jednak pamiętać, że z racji ciągłego składania i rozkładania łóżka, nie będzie ono tak trwałe jak typowe łóżko sypialniane, którego praktycznie się nie rusza. Jest stabilne i wykonane tak, żeby za szybko się nie rozleciało. Elementy składane w narożniku czy wersalce zwykle nie są tak trwałe jak stabilne łóżko, dlatego co jakiś czas warto je wymienić. To nie znaczy, że to złej jakości mebel, gdyż sporo lat może spokojnie posłużyć, jednak nie będzie tak trwały jak mebel nierozkładany. Dopasowanie odpowiedniego łóżka do specyfiki domu jest bardzo trudne, szczególnie jeśli trzeba kombinować i wybierać pomiędzy solidnym sypialnianym łóżkiem a meblem składanym, bo w dzień będziemy na nim siedzieć. Mnogość odpowiednich mebli w sklepach daje możliwość solidnego wyboru bez zastanawiania się, czy dobrze robimy, że wybraliśmy dokładnie taki mebel. Spośród bardzo wielu solidnych produktów, bardzo łatwo jest dobrać najlepszy dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *